top of page

Gezi Rehberi

MadMax Adventure gezi rehberiyle en eğlenceli ve güvenli tatillerinizi planlayabilirsiniz. 

w3oj7t1t892vz7du.webp

Muğla’nın en güzel ilçelerinden birisi olan Fethiye, meşhur Ölüdeniz’i, gür ve yemyeşil bitki örtüsü, yamaç paraşütü, büyüleyici güzellikteki koyları ve tarihi zenginlikleri ile yerli yabancı pek çok turisti kendisine hayran bırakan ve alışkanlık yaratan bir tatil beldesi. Akdeniz ve Ege’nin birleştiği bir noktada yer alan Fethiye, Muğla’nın en büyük ilçesidir. Tatilini Fethiye’de geçirmek isteyenler için gezilecek yerler ve gerçekleştirilecek aktiviteleri içeren bir mini rehber düzenledik. Karşınızda Fethiye Gezi Rehberi…

Ölüdeniz Plajı

Adı Fethiye ile bütünleşen Ölüdeniz, adının hakkını verecek kadar duru, sakin ve tertemiz suları olan bir plaj. Mavi bayrak sahibi olan bu plajda yeşil doğa ile iç içe geçmiş berrak mavi denizin ve huzurun tadına varabilirsiniz. Özellikle sığ suları ile çocuklar ve iyi yüzme bilmeyenler için güvenli bir bölge olan Kumburnu plajı, deniz ve güneşin tadını çıkartabilmek için ideal bir nokta.

pexels-cemgazi-yoldaş-5892261.jpg
IMG_20221006_162133_884.jpg

Yamaç Parasütü  

Fethiye Ölüdeniz’in sembolü haline gelen yamaç paraşütü hem yapması hem izlemesi oldukça keyifli bir yaz aktivitesi. Deneyimli ve uzman hocalar eşliğinde Babadağ’dan havalanıp aşağıda uzanan masmavi denizin seyrine dalarak uçsuz bucaksız enginlikteki gökyüzünde süzülmek ömür boyu akıldan çıkmayacak bir aktivite olabilir. Babadağ’a ulaşabilmek için kullanılan özel safari araçları ile doğanın seyrine dalmak da apayrı bir keyif olacaktır.

Kelebekler Vadisi

Fethiye’nin en bilinen, ilgi çeken ve göz alıcı bölgelerinden birisi de Kelebekler Vadisi’dir. Mavi ve yeşilin hemen her tonunu barındıran bu vadi sarp yamaçlar arasına sıkışmış gizli bir cennet adeta. Adını da farklı türlerden pek çok kelebeğin varlığından alan Kelebekler Vadisi hem bu vahşi ve bakir güzelliği hem de denizinin berrak mavi tonuyla her sene gitmek isteyeceğiniz güzellikte bir lokasyon. Tekne turlarının duraklarından birisi olan Kelebekler Vadisi’ne Faralya yolu takip edilerek de ulaşılabiliyor.

245811593_688057628836198_6510711203042572805_n.jpg
923e3d76c8 (1).png

Faralya 

Diğer adı Uzunyurt olan Faralya da yeryüzündeki saklı cennetlerden birisi. Denizden yüksekliği 440 metre olan Faralya hem doğal hem de tarihi güzellikleri ile öne çıkıyor. Roma ve Likya uygarlıklarına ait kalıntılarla zenginleşen bir tarihi derinliği olan Faralya’da gündelik yaşamın ve modern çağın yorucu kimliğinden uzaklaşıp adeta kayıp bir zamanın içinde masalsı bir serüven yaşayabilirsiniz. Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz’e de yakın bir lokasyonda olan Faralya yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olmuş durumda.

Kayaköy

Kayaköy’e gelmek için ilk önce Muğla’nın Fethiye ilçesine varmanız lazım. Fethiye de görüp, vakit geçirmek isteyebileceğiniz harika bir yer. Buraya kadar gelmişken kesinlikle birkaç gün Fethiye’de konaklayın ve kendinize harika bir tur planlayın. Kayaköy de bu planınız içerisindeki bir noktanız olsun.
Eğer bir Müzekart’a sahipseniz, içeriyi ücretsiz gezebilirsiniz. En son giriş ücreti ise 10 TL’ydi.

Gidin gezin, Kayaköy’de kahvaltı yapın. Ardından Ölüdeniz’in serin sularına kendinizi bırakın. Hisarönü’nde soğuk bir bira için. Kısacası Fethiye’nin tadını çıkartın.

kayakoy-fethiye-sokaklar.jpg
Dalyan_fjjlhr.jpg

Dalyan

Doğanın ve tarihin içinde sükunetle kaybolacağın bir tatil arıyorsan gideceğin yerlerden biri Dalyan. Dalyan’da yaşam ve doğa seni çağırıyor. Hani şu belgesel kanallarında deniz ve nehrin birleştiği yerde, kumlukların ve sazlıkların yarattığı labirentin içinde tekne ile hep gezmek istemişsindir ya işte onu Dalyan’da yapabilirsin.

Ben sana Dalyan’ı belki anlatmakla, betimlemekle bitiremem ama sen gezmekle ve keşfetmekle bitirebilirsin.
Büyüsüne kapılıp gideceğin, huzur bulacağın, gezmenin ve dinlenmenin tadına varacağın dolu dolu bir Dalyan rehberi aşağıda seni bekliyor.

Dalyan Turu

Dalyan gibi doğanın cömert davrandığı bir ilçeyi tam manası ile gezebilmeniz için, sizler için kusursuz bir tur düzenlemekteyiz. Dalyan Turu ile ilçeye dair her bir güzelliği tüm tarihi ile birlikte keşfetme imkanını elde etmiş olacaksınız.

859_mud002.jpg
pamukkale.jpg

Pamukkale Turu

Eşine az rastlanan özelliklere sahip olan Pamukkale, jeolojik olaylar sayesinde ortaya çıkıyor. Kaplıcalarının şifalı özelliği ile bilinen bölgede gezilmeye değer pek çok yer bulunmaktadır. Siz de keyifli bir Pamukkale Turuna katılarak bu doğa harikası güzelliği keşfedebilirsiniz.

Rodos Turu

Dalyan gibi doğanın cömert davrandığı bir ilçeyi tam manası ile gezebilmeniz için, sizler için kusursuz bir tur düzenlemekteyiz. Dalyan Turu ile ilçeye dair her bir güzelliği tüm tarihi ile birlikte keşfetme imkanını elde etmiş olacaksınız.

RODOS.jpg
gizlivadi.jpg

Gizli Vadi Turu - Dalaman

Gizli Vadi Turu doğa içerisinde sessiz ve huzurlu zaman geçirmek isteyenler için önerebileceğimiz en kapsamlı ve farklı bir turumuz arasında yer alır. Kimsenin bilmediği ve doğallığına dokunulmayan bakir bir bölgede olan  Dalaman’daki Akkaya köyünde bulunur.

bottom of page